KAUÇUK SEKTÖRÜ TÜYAP’TA BULUŞTU

Kauçuk sektörü ile ilgili Avrupa’da tek fuar olan Kauçuk Fuarı, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Kauçuk Derneği işbirliği ile 24 - 27 Kasım tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece’de sektör profesyonellerini ağırladı.

Üretici, tedarikçi, hizmet sağlayıcı, dış ticaret firmaları, eğitim ve danışmanlık kuruluşları beraberinde sektörel sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile iki yılda bir hazırlanan Kauçuk Fuarı yeniliklerin, ürün ve gelişen teknolojilerin topluca sergilendiği, ülkemizin ve Avrasya’nın konusunda en önemli ticari platformudur. Kauçuk Fuarı, katılımcı firmalarımıza, en son ürün, teknoloji ve yeniliklerini sergileyecekleri, dünyanın farklı ülkelerinden gelen nitelikli ziyaretçilerle markalarını buluşturacakları pazarlama ortamını sunarken, gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yeni iş fırsatları yakalama imkânını sektör mensuplarının ayağına getirdi.

Bu sene fuarın Onur Ülkesi olan Hindistan’dan pek çok firma katılım gösterdi. Sektör profesyonelleri, kauçuk üretim merkezi olan Hindistan’dan gelen katılımcılar ile B2B toplantılar gerçekleştirme fırsatını yakaladı.

Fuar 10.000 m2 kapalı alanda 200'ü aşkın firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşti. Yurt içinde ve yurt dışında yürütülen yoğun pazarlama çalışmaları sayesinde 7.741 sektör profesyoneli katılımcı firmalarla buluştu.

Fuarın yanı sıra, Kauçuk Derneği tarafından organize edilen 3. Ulusal Kauçuk Kongresi ile sektörün sorunlarına değinildi ve sektörün gelişmesi açısından neler yapılabileceği tartışılarak, geleceğe yönelik kararlar alındı.

İki yılda bir düzenlenen Kauçuk Fuarı Tüyap ve Kauçuk Derneği işbirliği ile 2018 yılında düzenlenecektir. 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN